Sofijos Rezidencija

Kunigaikštienės Elenos kambarys

Privalumai

  • 300 cm lova
  • TV
  • DVD
  • Wifi
  • Plaukų džiovintuvas
  • Kiti privalumai

 Kambariai įrengti laikantis aukščiausių standartų. Čia rasite kondicionierių, plokščiaekranį televizorių ir daugiakanalę TV,nemokamą bevielio interneto prieigą, kosmetinį veidrodį bei plaukų džiovintuvą. Pageidaujant, administracija suteiks ir daugelį kitų kasdienio komforto priemonių.

Lietuvos didysis kunigaikštis ir Lenkijos karalius Aleksandras Birštoną kaip kraitį buvo užrašęs savo žmonai – Lietuvos didžiajai kunigaikštienei Elenai. Ši nepaprasto grožio ir išminties moteris ypatingai daug nusipelnė Birštonui. Ji buvo be galo dosni vietos bajorams, apie tai liudija gausios jos privilegijos Birštono didikams. Į vaizdingas Birštono apylinkes Elenos dėka kėlėsi gyventi išeiviai iš Maskvos, čia savo verslus ėmė plėsti vakariečiai pirkliai, Birštono dvaras ir miestelis tuomet ypač suklestėjo…

Kunigaikštienė Elena – Maskvos didžiojo kunigaikščio Jono (Ivano) III ir paskutinio Bizantijos imperatoriaus dukterėčios Sofijos Paleologaitės duktė. Gimė ir augo Maskvoje. Mokėjo skaityti, garsėjo grožiu. Aleksandras ją vedė 1495 m., tikėdamasis sutvirtinti taikos sutartį su Jonu III. Šis pareikalavo, kad Elena tuoktųsi pagal stačiatikių ritualą ir kad jai būtų pastatyta cerkvė Vilniaus pilyje, bet Aleksandras atsisakė. santuoka Vilniaus katedroje buvo katalikiška, nors joje dalyvavo ir kalbėjo maldas stačiatikių šventikas, o virš Elenos galvos stačiatikių papročiu buvo laikoma karūna. Jonas III, vėliau jo įpėdinis Bazilijus (Vasilijus) III bandė naudoti Eleną kaip politinį įrankį, bet be didelio pasisekimo. Ji globojo stačiatikybę, tačiau neblogai sugyveno su Aleksandru ir jo rūmų humanistais.

Papildoma informacija:
Į kambario kainą įskaičiuota pusryčiai. Nuo 9val. iki 10.30val.
Birštone taikomas vietinės rinkliavos mokestis 2Eur./asm. už parą.
Svečių atvykimas į viešbutį nuo 15val.,išvykimas iki 12val.  Atšaukti rezervaciją arba keisti rezervacijos datą galima likus 7 dienoms iki atvykimo. Viešbutis neturi galimybės priimti vaikų.

 

Gero ir romantiško poilsio!

“Sofijos rezidencija”
Jaunimo g. 6, Birštonas. Tel.+370-679-95381;
info@sofijosrezidencija.lt