Sofijos Rezidencija

“Sofijos rezidencijos” Viešbutis

Barboros 1

“Sofijos rezidencijos” Viešbutis

daugiau kaip prieš septynetą metų Birštone duris atvėręs trijų žvaigždučių  restoranas – viešbutis „Sofijos rezidencija“ bene labiausiai atitinka karališkojo kurorto dvasią. Ramybė, prabanga, subtilus romantiškas stilius, iš pat pradžių, vos užėjus į restoraną nuteikia ypatingai ir nekasdieniškai.Tačiau, kaip sako jo savininkė ir direktorė Ramunė Šyvokienė, esmė ne žvaigždutėse, bet autentiškume ir pačioje idėjoje. Nuo pat kūrimosi pradžios buvo aiški koncepcija – tai turi būti romantinio stiliaus, autentiškas ir tikrais faktais pagrįstas ir su Birštono nes jis yra viena iš ryškiausių asmenybių, tiek visos Lietuvos, tiek Birštono istorijoje. Kadangi jo gauti nepavyko, nes toks pavadinimas jau yra užregistruotas, restoraną – viešbutį nusprendžiau pavadinti Vytauto Didžiojo dukros Sofijos vardu. Nežinau kiek pati istorija svarbi patiems birštoniečiams, bet man buvo be galo įdomu rinkti istorinę medžiagą apie Lietuvos Didžiąją kunigaikštystę ir to meto iškilius žmones,- pasakoja Ramunė Šyvokienė.

Viešbutyje yra 12 kambarių įrengtų pagal 14 – 16 amžių interjerą, su tam tikra prabanga ir pavadintu įvairių didikų, kažkada turėjusių ryšius su Birštonu vardais. Kaip byloja užrašyti istoriniai faktai, daugelis žymių ir kilmingų didikų mėgo Birštoną, ne tik medžiodavo, bet ir spręsdavo valstybines problemas, o kartais, gal ir intrigas regzdavo…Rasime čia ir Vytauto Didžiojo menę, Sofijos kambarį, karalienės Mortos, kunigaikštienės Elenos, Vladislovo Vazos, Stepono Batoro, o taip pat Žygimanto Augusto ir jo mylimosios Barboros Radvilaitės apartamentus. Kiekviename, garsiojo didiko vardu pavadintame kambaryje galima susipažinti su trupinėliu istorijos, su tais darbais, kuriuos jie atliko vardan Lietuvos valstybės, kuo jie buvo žymūs ir ypatingi toje epochoje.

AIR_7908 copy

Viešbutis nepritaikytas šeimoms su vaikais.Vaikams neturime papildomų lovų.Viešbučio svečiai gali maitintis viešbučio restorane už papildomą mokestį.
Vaikams atvykus į viešbutį su tėvais taikoma 15Eur. priemoka.

Gero ir romantiško poilsio!

“Sofijos rezidencija”
Jaunimo g. 6, Birštonas. Tel. +370 679 95381
info@sofijosrezidencija.lt