„Sofijos rezidencijos” viešbutis

Birštone

Daugiau kaip prieš penkiolika metų Birštone duris atvėręs trijų žvaigždučių restoranas – viešbutis „Sofijos rezidencija“ bene labiausiai atitinka karališkojo kurorto dvasią. Ramybė, prabanga, subtilus romantiškas stilius.

Kaip sako jo savininkė ir direktorė Ramunė Šyvokienė, esmė ne žvaigždutėse, bet autentiškume ir pačioje idėjoje. Nuo pat kūrimosi pradžios buvo aiški koncepcija – tai turi būti romantinio stiliaus, autentiškas ir tikrais faktais pagrįstas su Birštono istorija susietas viešbutis. 

Viešbutyje yra 12 kambarių įrengtų pagal 14 – 16 amžių interjerą. Su tam tikra prabanga ir pavadintu įvairių didikų, kažkada turėjusių ryšius su Birštonu vardais.

Kaip byloja užrašyti istoriniai faktai, daugelis žymių ir kilmingų didikų mėgo Birštoną, ne tik medžiodavo, bet ir spręsdavo valstybines problemas, o kartais, gal ir intrigas regzdavo…

Rasime čia ir Vytauto Didžiojo menę, Sofijos kambarį, karalienės Mortos, kunigaikštienės Elenos, Vladislovo Vazos, Stepono Batoro, o taip pat Žygimanto Augusto ir jo mylimosios Barboros Radvilaitės apartamentus.

Kiekviename, garsiojo didiko vardu pavadintame kambaryje galima susipažinti su trupinėliu istorijos, su tais darbais, kuriuos jie atliko vardan Lietuvos valstybės, kuo jie buvo žymūs ir ypatingi toje epochoje.