Romantiškas kurortas kiekvieno skoniui

Įsikūręs Nemuno kilpų regioniniame parke, Birštonas yra turininga laisvalaikio praleidimo vieta – net 17 draustinių, daug vertingų istorijos, kultūros ir gamtos objektų (Punios šilas ir piliakalnis, Prienų šilas ir kt.), didžiosios Nemuno kilpos, paslaptingai vingiuojančios visomis pasaulio kryptimis.

Aktyvaus poilsio mėgėjai čia atras ilgiausią,ekstremaliausią  rogučių trasą,wake parką, jodinėjimo galimybes, greta tradicinių vandens turizmo ir sporto pramogų ar bėgimo trasų, teniso, futbolo ir kt. aikštelių.

Visai greta – Pociūnų oro uostas, iš kurio kyla pramoginiai lėktuvai ir oro balionai, entuziastai užkariauja padangę sklandytuvais ar parašiutais.

Būtinai pasidomėkite kultūriniais renginiais – Birštono džiazo festivaliu, “Poezijos pavasariu”, šokių konkursu “Birštono ruduo” ir kitais: iš tiesų rasite ką nors savo pomėgiams ir skoniui.

Šalies džiazo mylėtojai žino, jog Birštono džiazo muzikos renginiai-ypatingi savo jaukumo aura.Birštono džiazo festivalis kas dveji metai į kurortą suvilioja Geros muzikos mylėtojus ir daug pripažintų muzikantų iš Lietuvos, Skandinavijos bei kitų Europos šalių. Nuostabi gamta ir kamerinė kurorto aplinka sukuria džiazo festivaliui ypatingą atmosferą.

Birštono džiazo festivaliai organizuojami nuo 1980m.Ši tarptautinį pasaulio klasės muzikos šventė kas dveji metai rengiama Birštono kultūros centre. Festivalis vyksta poriniais metais  kovo pabaigoje-balandžio pradžioje.

Jeigu smalsu sužinoti apie Birštoną kiek daugiau, nei žinojote lig šiol-Jūsų laukia Birštono istorijos ir sakralinis muziejus.

Birštono sakralinis muziejus nuo įkūrimo momento yra Birštono muziejaus struktūrinis padalinys. Čia vykdomos įvairios edukacinės programos, rengiamos parodos, skaitomos paskaitos, vyksta knygų pristatymai ir kiti kamerinio pobūdžio kultūros renginiai. Per metus sulaukiama apie 10 tūkstančių lankytojų.  

Jei nežinote ką galite papildomai nuveikti atvykus į birštoną, aplankykite Birštono turizmo informacijos centrą

Birštono turizmo informacijos centro pagrindinė veikla – kaupti, sisteminti ir platinti informacinę medžiagą apie Birštono savivaldybės turistinius išteklius.

Taigi, čia rasite didžiausią sąrašą lankytinų vietų, pramogų, ekskursijų pažintinių takų ir daugiau.

Birštono kultūros centras – tai modernus, gerą materialinę bazę turintis, specialiai statytas kultūros statinys kurorte. Birštono kultūros centras yra įvertintas nominacija „Geriausias kultūros centras“.

Kultūros centro pastate  yra  vitražas ,,Lietuva“ (autorius – Vytautas Švarlys, 1980 m.), kuris  įtrauktas į Kultūros vertybių registro sąrašą. 

Jei norite ramiai praleisti dieną ar vakarą ir nueiti į kultūrinį renginį, tai Birštono KC yra tinkamiausia vieta, tai padaryti.

Birštono kultūros centras organizuoja daug renginių, kuriuos rasite Birštono kultūros centro svetainėje .