Sofijos Rezidencija

Aleksandro Jogailaičio kambarys

Privalumai

  • 260cm Lova
  • TV
  • DVD
  • Wifi
  • Plaukų džiovintuvas
  • Kiti privalumai

Visi kambariai įrengti laikantis aukščiausių standartų. Čia rasite plokščiaekranius televizorius ir daugiakanalę TV,nemokamą bevielio interneto prieigą,telefonus, kosmetinius veidrodžius bei plaukų džiovintuvus. Pageidaujant, administracija suteiks ir daugelį kitų kasdienio komforto priemonių.

Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro aistrą medžioti Birštone rodo netgi eilutės 1502 m. duotoje privilegijoje. Šis valdovas ne kartą lankėsi Birštono apylinkėse, o dar glaudesni ryšiai su šiuo kraštu siejo Aleksandro žmoną Eleną, kuriai šį nuostabų gamtos kampelį kaip kraitę Aleksandras buvo užrašęs dovanojimo rašte…

Ldk pareigas Aleksandras faktiškai ėjo jau nuo 1488 m., tuomet savo tėvo paliktas Vilniuje kaip LDK vietininkas, taigi 1492 m. liepą Vilniuje susirinkęs vis? LDK žemių atstovų seimas didžiuoju kunigaikščiu Aleksandrą tik patvirtino. Tą patį mėnesį Petrakave susirinkęs Lenkijos seimas Aleksandrą ketino kviesti užimti ir Lenkijos karaliaus sostą, tačiau liepos pabaigoje į šį sostą atsisėdo Aleksandro brolis Janas Olbrachtas, paremtas už motinos pinigus pasamdyto kariuomenės dalinio,– taip kuriam laikui nutrūko nuo 1447 m. gyvavusi LDK ir Lenkijos karalystės personalinę unija. Netrukus po to, 1492 m. rugpjūčio 6 d., Aleksandras specialia privilegija išplėtę LDK Ponų Tarybos teises ir apribojo Lietuvos didžiojo kunigaikščio valdžią: nuo šiol didysis kunigaikštis jau nebegalėjo bausti Ponų Tarybos narių už kitokios nei valdovo nuomonės išsakymą, taip pat be Ponų Tarybos žinios keisti jo kartu su Ponų Taryba priimtą nutarimą; be to, Ponų Taryba įgijo teisę atmesti LDK jai siūlomus svarstyti klausimus.

Pastaba:

Birštone taikomas vietinės rinkliavos mokestis 1Eur./asm. už parą.
Svečių atvykimas į viešbutį nuo 14val.,išvykimas iki 12val.                                                                                                           Atšaukti rezervaciją arba keisti rezervacijos datą galima likus 7 dienoms iki atvykimo.                                                         Viešbutis neturi galimybės priimti vaikų.

Gero ir romantiško poilsio!

“Sofijos rezidencija”
Jaunimo g. 6, Birštonas. Tel.+370-679-95381
info@sofijosrezidencija.lt